ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2021 - 2022

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2021-2022

Σας ενημερώνουμε ότι στην Α΄ τάξη των Μουσικών Σχολείων (Γυμνασίων) εγγράφονται μαθητές απόφοιτοι Δημοτικών Σχολείων, εφόσον επιτύχουν σε εξετάσεις που διενεργούνται για την επιλογή μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη των Μουσικών Σχολείων (Γυμνασίων). Περισσότερες πληροφορίες για τον τρόπο εξέτασης, μπορείτε να βρείτε εδώ.

Για το Μουσικό Σχολείο Καστοριάς, για την εισαγωγή στην Α’ τάξη Γυμνασίου, οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες πρέπει να αποστείλουν αίτηση εγγραφής από τις 10 Μαΐου έως τις 31 Μαΐου 2021 και ώρα 14:00. Η αίτηση πρέπει να αποσταλεί ηλεκτρονικά στη διεύθυνση:
mail@gym-mous-kastor.kas.sch.gr

Την αίτηση εγγραφής σε μορφή Word,
μπορείτε να βρείτε εδώ:

Επίσης μπορείτε να κάνετε λήψη
της πιο πρόσφατης εγκυκλίου κάνοντας κλικ εδώ:

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης, μπορείτε να απευθύνεστε τηλεφωνικά στο Μουσικό Σχολείο Καστοριάς.

Πληροφορίες: Βαρβάρα Μπελερή, Διευθύντρια
  Τηλ.: 2467028605