ΕΓΓΡΑΦΕΣ
ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2020 - 2021

Διαδικασία εισαγωγής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2020-2021

Σας ενημερώνουμε ότι στην Α΄ τάξη των Μουσικών Σχολείων (Γυμνασίων) εγγράφονται μαθητές απόφοιτοι Δημοτικών Σχολείων, εφόσον επιτύχουν σε εξετάσεις που διενεργούνται για την επιλογή μαθητών που θα φοιτήσουν στην Α΄ τάξη των Μουσικών Σχολείων (Γυμνασίων).

Για την εισαγωγή μαθητών στα Μουσικά Σχολεία για το σχολικό έτος 2020-2021, ύστερα από την παράταση που δόθηκε λόγω της πανδημίας, οι γονείς-κηδεμόνες των υποψηφίων μαθητών, υποβάλλουν ηλεκτρονικά αίτηση συμμετοχής στη διαδικασία επιλογής μόνο στο Μουσικό Σχολείο της περιοχής τους, έως 5 Ιουνίου και ώρα 14:00.

Για το Μουσικό Σχολείο Καστοριάς, οι ενδιαφερόμενοι γονείς-κηδεμόνες πρέπει να στείλετε την αίτηση ηλεκτρονικά στη διεύθυνση:
mail@gym-mous-kastor.kas.sch.gr

Την αίτηση μπορείτε να βρείτε εδώ:

Επίσης μπορείτε να κάνετε λήψη της πιο πρόσφατης εγκυκλίου κάνοντας κλικ εδώ:

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την ηλεκτρονική υποβολή της αίτησης, θα απευθύνεστε τηλεφωνικά στο Μουσικό Σχολείο Καστοριάς.

Για περισσότερες πληροφορίες και λεπτομέρειες για τον τρόπο εξέτασης  κάνετε κλικ εδώ.

Πληροφορίες: Βαρβάρα Μπελερή, Διευθύντρια
  Τηλ.: 2467028605